Padise Lasteaed

Euroopa spordinädala tähistamine virtuaaljooksu ja rohematkaga.

Spordilainele asusime juba nädal tagasi, sest meie Põrnikad ja Õnnetriinud võtsid osa Tallinna Maratoni virtuaalsest lastejooksust. Nii tore oli jälgida, kuidas lapsed on õppinud pingutama ja andsid kõik endast parima. Tänuks said jooksjad endale tõeliselt kauni medali ja diplomi.
Spordinädal on üleeuroopaline liikumiskampaania, mille eesmärk on tõmmata kehalisele aktiivsusele ja tervislikele eluviisidele suuremat tähelepanu. Eestis toimub spordinädala raames üle tuhande sündmuse ja uhke on teada, et üks nendest on meie ROHEMATK.
Sel aastal planeerisime oma spordiürituse eesmärgiga motiveerida lapsi liikuma, ümbritsevat keskkonda uurima, loodusteemalisi ülesandeid täitma ja muidugi meeskondlikku koostööd tegema.
Meie Põrnikad, Õnnetriinud ja Ritsikad läbisid pika matkaraja, Mesimummud ning Lepatriinud eakohaselt tunduvalt lühema.
Vanemad rühmad said kõik endale seljakotid vajalike vahenditega. Selles peitusid kirjutusvahendid, piirkonna kaardid, millele olid märgitud kontrollpunktid ja abistavaks lisamaterjaliks fotod vajalike punktide asukoha määramiseks.
QR-koodidelt saadud info edastas õpetaja ja lastel tuli usinalt ning arukalt ülesanded täita.
Lapsed pusisid töölehtede kallal, arvasid ära kompimiskottides peituvad looduslikud saadused, lahendasid mõistatusi, tegid vahvaid grupipilte ja moodustasid kehakeeles loodusteemalisi sõnu. Lapsed olid väga tublid ja tulid kõigega edukalt toime.
Lõpetasime päeva Linnamäel nagu juba ammu traditsiooniks saanud. Lõkkeleib maitses jälle suurepäraselt ja mälestuseks said kõik lapsed ja õpetajad endale TERVE EESTI EEST helkuri.
Kiitus ka meie kõige pisematele, nende hulgas oli kindlasti lapsi, kes nii-nii pikka matka polnud veel elus ette võtnud.

Oli suurepärane päev.

Liikumisõpetaja Virve                                                                28.09.2023

Related Post

MEIE MEESKOND ÕPIB!MEIE MEESKOND ÕPIB!

Padise lasteaia meeskondlik koolitusprojekt “”TEADMISED LOOVAD TASAKAALU”” toimub aastal 2020 ja on rahastatud 4 937,25 € Euroopa Liidu struktuurivahenditest. Projekti eesmärgid: meeskonnaliikmete vahel on vähenenud barjäärid, oleme avatumad ja usaldavamad